Bakan Kurum Beykoz’da konuştu: Evlerinize huzur içerisinde gireceksiniz

Beykoz, Tokatköy Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşüm projesinin temeli Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katıldığı merasim ile atıldı. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Beykoz Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen proje çerçevesinde Tokatköy Mahallesi’ndeki 82 bin 792 metrekarelik kentsel dönüşüm alanında toplam 776 yeni konut ve 47 iş yeri yapılacak. Temel atma merasimiyle inşası başlayacak konutlar hak sahiplerine 20 yıllık vade ve uygun ödeme şartlarıyla teslim edilecek. Kentsel dönüşüm manasında ilçe için dönüm noktası olacak proje tamamlandığında hak sahipleri zelzeleye sağlam çağdaş konutlarıyla birlikte tapularına da kavuşacak.

Temel atma merasiminde konuşan Bakan Kurum, “Biz hep milletimiz ile yol yürüdük. İnşallah birebir anlayışla, eser siyaseti, hizmet siyaseti anlayışıyla da yol yürümeye devam edeceğiz. Bugün; Beykoz’umuz için, İstanbul’umuz için, ülkemizin yarınları için, son derece kıymetli, değerli, büyük bir adımı daha daima birlikte atıyoruz. Beykoz Tokatköy Mahallemizde, sizlerin heyecanla beklediği büyük dönüşümü başlatmanın gururunu yaşıyoruz. Bizleri misafirperverliğiyle, güler yüzüyle karşılayan her bir kardeşim, hepiniz güzel geldiniz, erdem verdiniz, safalar getirdiniz” dedi

Bakan Murat Kurum, “Devletimiz her vakit milletinin yanında olmuştur, kimseyi mağdur etmemiştir. İnşallah meskenlerinize huzur içerisinde gireceksiniz, oturacaksınız, tapularınızı alacaksınız, bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Biz bu vakte kadar verdiğimiz tüm sözleri tuttuk. Allah’ın müsaadesiyle aziz milletimizin dayanağı ve dualarıyla da Tokatköy’deki kelamımızı tutacağız. Konutlarınızı, tapularınızı sizlere 2 yıl içerisinde vereceğiz” dedi.

Temel atma merasiminde konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Anlamlı bir işe daima birlikte imza atıyoruz. 24 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum, çok farklı hükümetler ile çalıştım, ancak 20 yılı AK Parti hükümetleri ile oldu. AK Parti hükümetleri periyodunda çok farklı bakanlarımız ile de çalıştım, bürokratlarımız ile de çalıştım. Lakin bu devir bir diğerdi. Bugün hariç, Sayın Bakanımız Beykoz’a dolu dolu 8 gününü verdi. Genel müdürlerim, bakan yardımcılarım günlerini aylarını verdiler. Onlar Türkiye için çalışıyorlar fakat gündemlerinin daima birinci unsurunda Beykoz olmuştur” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir