Bir peri masalı!… Ürdün Kralı 2. Abdullah’ın kızı Yunan asıllı iş insanıyla evlendi

Kraliyet Divanı ve resmi televizyonların yanı sıra çeşitli internet sitelerinde, kraliyet aile üyelerinin yanı sıra yerli ve yabancı konukların iştirakiyle düzenlenen nikah merasimine ait imgeler yayınlandı.

Beyt’ul Ürdün Sarayında düzenlenen nikah merasimine, prens ve prenseslerin yanı sıra Mısır Cumhurbaşkanı’nın eşi İntisar es-Sisi üzere kraliyet ailesine yakın konuklar de katıldı.

27 yaşındaki Prenses İman’ın evlendiği 29 yaşındaki Thermioti’nin 1994’te Venezuela’nın başşehri Karakas’ta doğduğu ve Yunan asıllı olduğu biliniyor. Thermioti şu anda ABD’nin New York kentinde yaşıyor.

Kral Abdullah’ın Hüseyin, İman, Selma ve Haşim olmak üzere 4 çocuğu bulunuyor.

Thermioti’nin din değiştirerek Müslüman olduğu savları şimdi bir açıklamayla doğrulanmasa da Ürdün Krallığı’na evlilikle dahil olup din değiştirerek İslam’ı kabul eden damat örneği de var.

Hayatını kaybeden eski Ürdün Hükümdarı Hüseyin ve eski Ürdün Kraliçesi Noor’un kızı Prenses Raiyah, Temmuz 2020’de ünlü İngiliz müellif Roald Dahl’ın torunu Ned Donovan ile evlenmişti.

Çift 26 Ekim 2019’da nişanlanmış ve o devirde kraliyet tarafından yapılan açıklamada şöyle denilmişti: “Haşimi Kraliyet Divanı, Majesteleri Prenses Raiyah ve Bay Donovan’a bu vesileyle en içten tebriklerini sunar.”

Donovan düğünden evvel Müslüman olarak Faris ismini almıştı.

halktv.com.tr // Dış Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir