Birleşik Krallık Delegasyonu’ndan, Şafak Müderrisgil’e Ziyaret

ANKARA (İGFA) – Heyette, Women in Football CEO’su Yvonne Harrison, Manchester United Vakfı Kız Çocukları Futbolu Geliştirme Başkanı Stephanie Knott, Football Business at University Campus of Football Business (UCFB)/Global Institute of Sport Kurs Lideri Darren Bernstein ve Birleşik Krallık Amazing People Schools İrtibat Yöneticisi Ben Tegg yer aldı.

Ziyarette Türkiye ve Birleşik Krallık’ta futbolcu bayanların mevcut durumu ile bayanların futbol alanında profesyoneller olarak çalışmaları ve bu çerçevede Türkiye ile ortak gelişmeler toplantıda konuşulan ana hususlardı.

Ayrıca, sporda idare dünyasına girmek isteyen bayanlar için bir atlama tahtası olabilecek potansiyel akademik fırsatlar da ele alındı.

Türkiye’de bayan futbolunun gözle görülür bir sıçrama yaptığını vurgulayan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Müderrisgil, “Birleşik Krallık Delegasyonu ile çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Futbolun spor diplomasisi ve toplum için toplumsal tesir yaratmak konusunda üstlendiği rol konusunda fikir birliğine vardık. Türkiye’de bayan futbolunun daha görünür olması, gelişim sürecinde gereken stratejik aksiyonların alınması ve iştirakin artırılması konusunda çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir