Nurgül Altıntaş’ı 10 el ateş ederek öldüren bekçiye ‘müebbet hapis’ istemi

Kağıthane’de 35 yaşındaki bir çocuk annesi Nurgül Altıntaş’ı, 10 el ateş ederek öldürdüğü argüman edilen bekçi Eyüp Doğan’ın yargılandığı davada, savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, sanık Doğan hakkında “Kasten öldürme” kabahatinden müebbet mahpus cezası talep etti.

İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Eyüp Doğan getirildi. Duruşmada maktul Nurgül Altıntaş’ın annesi Emine Akbaş da hazır bulundu.

Duruşmada savcı temel hakkındaki mütalaasında, sanık ve Nurgül Altıntaş’ın iki yıllık münasebetleri olduğunu, olay günü nerede olduğunu öğrenmeye çalıştığı maktulün bir işyerinde olduğunu öğrenmesi üzerine, telefonda görüşüp Mecidiyeköy’de buluştukları, sanığın kiraladığı araçla tartışarak Kağıthane’deki bir parka geldiklerini belirtti.

DURUŞMA ERTELENDİ

Burada bir mühlet daha tartışan sanığın, Nurgül Altıntaş’a tabancayla 10 el ateş ederek vefatına sebebiyet verdiği ve sonra uzaklaştığı anlatıldı. Mütalaada, sanık Doğan’ın maktulün kendisini aldattığını öne sürmüşse de olayı haksız tahrikin tesiriyle gerçekleştirdiğine dair kanıt bulunamadığı kaydedildi.

Savcı, sanık Eyüp Doğan hakkında “Kasten öldürme” cürmünden müebbet mahpus cezasına çarptırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

“YAVRUMA DAYANAMIYORUM” DİYEREK GÖZYAŞI DÖKTÜ

Duruşma sonrasında Nurgül Altıntaş’ın annesi Emine Akbaş, avukatı ve Bayan Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri ile adliye önünde açıklama yaptı. Emine Akbaş, “Kızımı katletti. Ağır cezayla cezalandırılmasını istiyorum, dayanamıyorum artık. Yavruma dayanamıyorum” diyerek gözyaşı döktü.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir