Sivassporlu Dia Saba: Fenerbahçe çok iyi takım, elimizden geleni yapacağız

Sivasspor’un dönem başında takımına kattığı başarılı orta saha oyuncusu Dia Saba, Avrupa maçlarındaki muvaffakiyetleri ve pazartesi günü oynayacakları Fenerbahçe maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Birinci olarak UEFA Avrupa Konferans Ligi G kümesini önder olarak tamamlayarak son 16 tipine kalmalarını pahalandıran Dia Saba, “Bu hususta çok memnunuz. Küme maçlarını birinci sırada tamamladık ve bir sonraki basamağa geçtik. Bunu yaptığımız için tabi ki çok memnunuz ama artık ligde hazırlanmamız gereken şeyler üzerinde duracağız” diye konuştu.

Spor Toto Süper Lig’de pazartesi günü deplasmanda oynayacakları Fenerbahçe maçının sıkıntı geçeceğini söyleyen Saba, “Fenerbahçe çok uygun bir ekip. Biz de orada elimizden gelenin en uygununu yapmaya çalışacağız. Kendi futbolumuzu ortaya koymaya gideceğiz ve çok uygun bir maç ortaya çıkacak” sözlerini kullandı.

“TAKIMA AHENK SAĞLADIM”

Geride kalan dönemde kendi ismine güzel işler çıkarttığını düşündüğünü belirten Saba şunları söyledi:

“Takımımıza katkıda bulunduğumu düşünüyorum. Buraya süratli adapte oldum. Grup arkadaşlarımın, teknik takımın dayanağı ile kadroya çabucak ahenk sağladım. Kadro için elimden gelenin en düzgününü yapmaya çalışıyorum gol atarak, asistler yaparak. Arkadaşlarımın dayanağıyla de hoş işler başarıyoruz. Baktığımız vakit ligdeki pozisyonumuz çok uygun değil. Bunun için de önümüzdeki maça çok yeterli hazırlanıp, o maçta bir şeyler yapmak istiyoruz.”

“SÜPER LİG’İN KALİTESİ ÇOK YÜKSEK”

Spor Toto Süper Lig âlâ ve zor bir lig olduğunu belirten Saba, “Süper Lig benim için yeni bir deneyim. Birinci kez bir Avrupa Ligi’nde oynuyorum diyebilirim. Üstün Lig’in kalitesi çok yüksek ve rekabetçi bir lig. Burada yeni deneyimler kazanıyorum. Bu ligde hoş işler yapacağımızı düşünüyorum” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir