Türkiye hangi sürpriz ankette yer aldı

Amerikan zinciri, bilhassa Y jenerasyonunun ve Z jenerasyonunun “eski jenerasyonlara nazaran queer, biseksüel, panseksüel, omniseksüel yahut aseksüel olarak tanımlanma mümkünlüğünün daha yüksek olduğunu” gösteriyor.

30 ülkeye yayılmış 75 yaş altı 22 bin 514 yetişkin (Brezilya, İspanya, Hollanda, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda, Avustralya, Kolombiya, İsviçre, Kanada, Fransa, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Belçika, Meksika , Arjantin, Şili, Tayland, Türkiye, İsveç, Singapur, Güney Afrika, İtalya, Romanya, Macaristan, Portekiz, Güney Kore, İrlanda, Polonya, Japonya, Peru), 17 Şubat – 3 Mart tarihleri ortasında Ipsos tarafından gerçekleştirilen bu ankete çevrimiçi olarak cevap verdi.

Ankete nazaran, 30 ülkedeki yetişkinlerin yaklaşık %9’u kendilerini LGBTQ olarak tanımladı.

IPSOS Anketine nazaran Türkiye’de yaşayanların %8’i LGBT üyesi

Anket ayrıyeten, cevap verenlerin yarısından fazlasının (yaklaşık %56) eşcinsel çiftlerin yasal olarak evlenmelerine müsaade verilmesi gerektiğine inandığını, %16’sının ise yasal olarak tanınmalarına müsaade verilmesi gerektiğini lakin evlenmelerine müsaade verilmemesi gerektiğini düşündüğünü gösterdi.

Son olarak, CNN’in bildirdiğine nazaran, trans bireylere verilen dayanak “Tayland, İtalya ve İspanya üzere ülkelerde ABD, Doğu Avrupa yahut Birleşik Krallık’tan daha fazla” görünüyor.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir