Ümit Özdağ: IŞİD ülkemizde cirit atmaktadır

Zafer Partisi Genel Lideri ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Özdağ, hükümetin sığınmacı siyasetini eleştirerek, “AK Parti’nin; Suriye siyaseti, sığınmacı siyaseti, sınırlarımızdaki açık kapı siyasetiyle bütün dünya lümpenlerine hudutlarımızı ve ülkemizi açması sonucunda Türkiye bir iç savaş coğrafyasına dönüşüyor ve bir iç savaş sosyolojisi oluşuyor. Bu sürecin bir kısmında de hiç elbet Orta Doğu’nun en kanlı örgütlerinden birisi olan IŞİD’in Türkiye’ye her geçen gün biraz daha yerleştiğini görüyoruz. Türkiye’yi yeni amaç olarak seçen IŞİD, ülkemizde her geçen gün biraz daha güçlü halde kök salmaktadır. IŞİD ülkemizde adeta cirit atmaktadır, ülkemizin kılcal damarlarına sızmaktadır” dedi.

“YAKALANMAYANLAR SOKAKLARDA DOLAŞIYORLAR”

IŞİD’in Türkiye’yi savaş alanı olarak incelediğini öne süren Özdağ, şunları söyledi:

“IŞİD, Türk devletinin güvenlik ve istihbarat örgütlerinin reflekslerini incelemektedir. Ülkemizde inançlı konutlar, cephanelikler ve eğitim merkezleri oluşturmaktadır. Türk çocuklarının beyinlerini yıkayarak ulusal ve dini kimliklerini yok etmekte; yerine geçersiz bir İslam anlayışı koyarak demokrasinin şirk olduğunu beyinlere kazımaktadır.

Bu beyinler yarın ülkemizi kana bulayacak olan intihar bombacılarının beyinleridir. IŞİD’in süratle yayılmasının en büyük ispatı, 2022 yılında 1179 IŞİD’linin yakalanmış olmasıdır. Yakalanmayanlar çok daha fazla ve dışarda sokaklarda dolaşıyorlar.

Ankara, Adana, İstanbul, Kayseri, Mersin, Samsun ve Şanlıurfa en fazla IŞİD operasyonunun yapıldığı vilayetler. Bunlar IŞİD’ın en güçlü olduğu kentler olarak karşımıza çıkıyor. Bu operasyonlar ve yakalanan örgüt yöneticileri IŞİD’in karargahını Türkiye’ye taşıdığını gösteriyor. IŞİD artık bir Suriye ve Irak örgütü değil, Irak ve Suriye’de kolları olan bir Türkiye örgütüne dönüşmüştür.” (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir